InBlog

Akcja Motywacja

Przyłączyłam się do akcji 6 blogerek, które zajmują się rękodziełem. Akcja ma na celu promocję kreatywności  i zachęcenia do pasji twórczej. Na zachętę podczas trwania akcji odbywa się konkurs. Każda z Pań opisuje swoją przygodę z rękodziełem oraz sukcesy i trudności jakie napotkała na drodze.

Nasze posty zawierać będa literki, z których należy złożyć wyraz i podać go w komentarzy na blogu Pracowni Miśkowiec. Jak sytuacja prezentuje się u mnie? Już Wam mówię.

moje początki

Kreatywna atmosfera towarzyszyła mi już od najmłodszych lat. Moja mama pasjonuje się malarstwem  i zawsze starała się rozwijać moją wyobraźnię i myśl twórczą. Często w ramach wspólnych zabaw szyłyśmy misie, ubranka dla lalek lub budowałyśmy miasta na pół pokoju z klocków lego. Lubiłam też towarzyszyć tacie w drobnych pracach remontowych w domu,więc nie boję się teraz przybić paru gwoździ. Kiedy pojawiła się moda na bloga, założyłam go i ja, jak szybko się okazało zamiast chwalić się stylizacjami, częściej pokazywałam tam ubrania bądź biżuterie zrobioną przez siebie i tak przez te kilka lat blog rozwijał się raz ze mną w stałym kierunku handmade i zrób to sam.

Z racji moich różnorodnych początków moim pierwszym tworem była opasko -bransoletka;)

edww

dlaczego tworze

Podczas Targów które odbyły się w zeszły weekend, podeszła do mnie jedna para z pytaniem „A co z tego masz?”,  przyznam się, że lekko mnie ono zszokowało, prawdopodobnie nawet się nigdy nad tym nie zastanawiałam, wydawało mi się wręcz oczywiste dlaczego robię to co robię. Wymyślanie i tworzenie jest moją pasją, robię to z wielką przyjemnością, którą chciałam się dzielić poprzez bloga. Państwa wyraźnie nie usatysfakcjonowała moja odpowiedź, bo patrzyli na mnie z politowaniem jakbym tam co najmniej handlowała zapałkami. Zapytali się mnie czy myślałam o sprzedaży pod swoją własną marką – cóż może kiedyś, ale na razie Handmade  traktuję jak hobby lub gdy jest mi coś potrzebne i mam na to pomysł po prostu to robię. Żeby zająć się tym na poważnie jako masową produkcją musiałabym pewnie zrezygnować z obecnej pracy projektanta webowego, daje mi ona również możliwość spełniania się kreatywnie na kilku płaszczyznach. Motywację do prowadzenia bloga dostaję od Was moi drodzy czytelnicy, świadomość, że Was mogę od czasu do czasu zainspirować, że podsyłacie mi swoje prace, sprawia, że nigdy ten blog nie będzie prowadzony tylko i wyłącznie dla biznesowych korzyści.

najbardziej lubię

Najbardziej lubię inspirować się designem, ten moment, w którym patrzę na jakąś rzecz, przepuszczam ją przez „skaner” wyobraźni i  w głowie pojawia mi się  listę produktów z jakich mogłabym wykonać daną rzecz.  Czasem fantazjuję o oryginalnym połączeniu tych elementów pół dnia by ostatecznie pozostać przy jednej wizji, którą potem przedstawiam Wam na blogu. W związku z tym nie mam swojej ulubionej techniki, uwielbiam eksperymentować i je łączyć, dzięki temu mogę zastępować surowce, do których bez profesjonalnego warsztatu nie mam dostępu.

sukcesy i porażki

Za swój największy sukces uznaję momenty, w których dochodzi do sytuacji gdzie znajomi spotykają się gdzieś z moją twórczością, przychodzą i mówią mi: ” Moja żona/znajoma/kolega/sąsiadka szukała inspiracji w sieci i pokazuje mi to potem, a ja na to, że to moja koleżanka jest tego autorką”.
W takich momentach jestem na prawdę dumna ze swojej pracy, że sięga ona do osób, które jej potrzebują. Do sukcesów również mogłabym zaliczyć epizod z publikacją fryzur krok po kroku dla wizażu.

Moją największą porażką są posty, które kiedyś tworzyłam na szybko, wieczorami, przy fatalnym oświetleniu,  i z jeszcze gorszymi umiejętnościami.

gifpraca1

Rozpoczęłam już akcję naprawczą, ale niestety niektórym zdjęciom to i photoshop nie pomoże, więc prawdopodobnie czeka mnie ich stworzenie od nowa.

plany i marzenia

Chciałabym zabrać się za większe przeróbki jak renowacja mebli i tworzenie własnych before & after, a także odświeżyć mój kanał na youtube.

za 10 lat będę

Za 10 lat chciałbym by mój blog bardziej tętnił życiem, żeby to miejsce było prawdziwym zakątkiem kreatywności, w którym każdy znalazłby odpowiednią dawkę porad, instrukcji i inspiracji. Znajdą się na nim nowe kategorie jak diy meble i diy dla dzieci. Regularnie spotykałabym się z gronem stałych czytelników i razem zagłębialibyśmy się w zakątki naszej wyobraźni i tworzyli oryginalne cudeńka.

jestem dumna z...

Jestem dumna z mojego pierwszej publicznej wystawy, emocje są jeszcze świeże po targach ale wydaje mi się że poszło mi całkiem nieźle i udało mi się zachęcić parę osób do wybrania się ze mną w kreatywną podróż.

12182492_918071098241158_821550995633100902_o

Co do produktów to największą dumę odczuwam ze: Ślubnych Literek, Bransoletki z Gałązki, Mini Scrabble, Doniczki z Tabliczką, Szklanki Pandy, Wazonu z Plastikowych łyżeczek i Przeplatanego Kucyka (który bezwiednie kursuje gdzieś po świecie;) ).

ak1

Jako, że elementem tego wpisu miał być też konkurs podaję Wam moją literkę S.

Odwiedź blogi uczestniczek Akcji Motywacji:

18.10.15 – Poprzedni Wpis Akcji Kolejny Wpis Akcji – 1.11.15

Powodzenia!

akcja motywacja

 

 

By
2

You may also like