InDIY Przedmioty

DIY Materiałowa szopka dla maluchów

Najlepsze dekoracje świąteczne gdy masz w domu malucha, to takie, które dadzą radę tych świąt doczekać w jednym kawałku. Co powiecie na materiałową szopkę z gotowym szablonem do pobrania?

O ile na choinkę miałam plan od dłuższego czasu, tak z szopką długo się zastanawiałam. Chciałam ją mieć najpierw z drewna (ale ceny były kosmiczne), potem zrobić ją na bazie słynnych w grupie Montessori peg dolls, ostatecznie jednak wybrałam wersję materiałową. Laurka uwielbia wszelkiego rodzaju laleczki, a ja chciałam jej na ich przykładzie wytłumaczyć to i owo o świętach.
Laleczki miały być proste do wykonania, bezpieczne w kontakcie z maluchem i mobilne, do ich wykonania użyłam techniki naprasowywanek. Zaprojektowane wcześniej postacie naniosłam za pomocą papieru transferowego na materiał. Jak je zrobić krok po kroku? Zobaczcie sami!

Co będzie potrzebne?

– papier transferowy

– materiał

– nożczki

– watolina / wata / skrawki materiału

– igła i nitka / maszyna

– szablon postaci

button pobierz

Krok 1

Drukujemy na papierze transferowym i wycinamy postaci. Ja podczas wycinania, zostawiłam ok. 2 mm margines dookoła postaci.

Krok 2

Kolejnym krokiem jest naprasowanie elementów na materiał. Ogólnie do każdego arkuszu papieru transferowego powinniście dostać dokładną instrukcję, jeśli nie zobaczcie tutaj.
Postacie przykładamy zadrukowaną stroną do materiału zostawiając dookoła nich odstęp niezbędny do stworzenia z materiału lalki ( trochę przestrzeni dookoła postaci i zapas na zszycie). Następnie prasujemy po nich rozgrzanym maksymalnie żelazkiem. Wymyśliłam sobie lniany materiał, pasujący do skarpetek kalendarza adwentowego, ale przez to postacie nie odbiły się wyraźnie, więc Wam polecam wybrać gładki.

Krok 3

Teraz przyszła pora na zszycie postaci i wypełnienie ich watoliną, skrawkami materiału lub grochem (co może dodać im wartość sensoryczną).

I gotowe!

Nasze postacie zamieszkały w domku z listewek, na wykonanie którego tutorial znajdziecie tutaj.

 

 

 

By
0

You may also like