InDIY Przedmioty

Bardzo głodny miś – czyli super zabawka w 5 minut!

Każdy kto miał chociaż na dłuższą chwilę kontakt z dziećmi wie, że ich zainteresowanie bardzo szybko przemija i by zająć je czymś na dłużej najlepiej by to coś było dla nich nowe.
I tak oto, pod wpływem chwili i nadmiaru pudełek w domu powstał nasz bardzo głodny miś. Robi się go w 5 minut, karmi czym chce, a żywotność ma taką na ile pozwolą małe karmiące łapki i grubość tektury.

Co będzie potrzebne?

– pudełko z tektury

– nożyczki lub nóż do papieru

– taśma dwustronna lub klej

– kawałek tektury

– szablon misia

button pobierz

 

W folderze do pobrania znajdziecie dwa pliki w formacie PDF, jeden przygotowany na pudełko a4, drugi na większe ok. a3, (czyli  miś rozdzielony na dwie kartki, by móc nadal w warunkach domowych go wydrukować).

Krok 1

Wizerunek misia drukujemy i przyklejamy do pudełka.

Krok 2

Kiedy miś jest już przyklejony wycinamy mu dwa otworki. Pierwszy z nich to buzia. obwód otworu powinien być na tyle duży by zmieścić w nim Waszą piłkę lub cokolwiek co zaplanujecie mu w menu.

Drugi otwór to wylot na pożarte przedmioty. U mnie znajduje się on z boku i w kolejnym kroku zobaczycie dlaczego.

Krok 3

W tym kroku należy skonstruować „skomplikowany system” do wylotu wrzuconych przedmiotów. Jest to kawałek tekturki przyklejony pod kątem do bocznej i dolnej ścianki pudełka, którego jeden koniec prowadzi do dziurki wylotowej. Ot cały system.

Krok 4

Na koniec należy zakleić wieko pudełka tak by się nie otwierało. I gotowe!

By
0

You may also like