InDIY Przedmioty

Nie wiesz co zrobić z nadmiarem drobiazgów w pokoju dzieci? – Zobacz prosty tutorial na filcowe pojemniki domki

Te drobiazgi zazwyczaj biorą się znikąd, pozbyć się ich nie łatwo, a i miejsca na przechowywanie szybko się kończą. Dlatego wyczarowałam do pokoju Laurki łatwe do wykonania filcowe domki, zobaczcie jak je zrobić.

Domki możecie dostosować łatwo do kolorystyki pokoju, robi się je łatwo, (można wybrać opcję bez szycia). Przygotowałam też dla Was szablony, postawiłam na taki kamieniczkowy styl zwieńczony uchwytem, sama robiłam je na podstawie odręcznie rysowanej wersji, ale na Was czekają już równe i dokładne. Laurka ostatnio uwielbia pakować wszystko do torebek, zabierać ze sobą na spacer lub na zakupy własny koszyczek pełen zabawek, więc stwierdziłam, że może i cały domek będzie jej służył również do zabawy, nie tylko jako dekoracyjny pojemnik.

Co będzie potrzebne?

  • 2 arkusze filcu a3, o grubości 2-3 cm
  • jeden arkusz filcu a4, o grubości ok. 5 cm
  • igła i nitka / klej na gorąco
  • farba
  • nożyczki
  • szablon domków (do pobrania poniżej)
button pobierz

Krok 1

Kształty domków odbijamy na filcu. Możemy wycięte szablony przyczepić za pomocą szpilek do złożonego na raz filcu i wyciąć za jednym zamachem dwie ściany.

Jeśli chodzi o boczne ścianki i spód to możecie ich grubość ustalić według własnych potrzeb.

Krok 2

Na przygotowanych ścianach przednich możemy odbić farbą ozdoby fasady lub namalować coś według własnej koncepcji.

Krok 3

Pozostaje nam tylko złożyć domek w całość. W tym celu możecie użyć kleju na gorąco, ja zdecydowałam się na zszycie ścian bocznych za pomocą maszyny, a spód doszyłam ręcznie.

I filcowe pojemniki domki, gotowe!

By
0

You may also like