InDIY Przedmioty

DIY Heksagonalne magnesy z korka

Różnokolorowe magnesy, z gratisów, albo te kupione na pamiątkę, notatki, pocztówki i zdjęcia, czy tak wygląda też Twoja lodówka?  Moja po części tak, a ja ile razy na nią nie spojrzałam, mimo porządku w kuchni czułam, że coś mi tam nie pasuje. Tak o to, w kilka minut stworzyłam magnesy z korka ze zdjęciami.

Nadal jestem wielką fanką uwieczniania chwil na zdjęciach i kolekcjonowania wspomnień, jednak w dobie cyfryzacji większość zdjęć mimo naszych wysiłków w segregacji, trafia do folderu i leży czekając, aż ktoś się w końcu do nich dokopie. Cała ściana w salonie jest już przejęta przez zdjęcia, więc postanowiłam, że czas by mądrze zacząć je wkomponowywać gdzieś jeszcze. Do tej pory wisiało ich kilka na lodówce, ale tak jak wspomniałam wyżej, bardziej mi zakłócały przestrzeń, niż cieszyły oko. I tak też wpadłam na bardzo proste i szybkie do zrobienia, magnesy z korka.

Co będzie potrzebne?

– korek 
Użyłam tanich podkładek korkowych z Ikea

– samoprzylepna taśma magnetyczna
Ja swoją zakupiłam na allegro koszt ok.3 zł + przesyłka

– zdjęcia
Przygotowałam dla Was szablon do pobrania

button pobierz

– taśma dwustronna

 

Krok 1

Ja swoje zdjęcia umieściłam w heksagonie od razu w Photoshopie, ale można też zrobić to ręcznie, drukując zdjęcia w formie małych kwadratów. Potem należy docinając je do wymiarów z szablonu i przykleić do ramek za pomocą taśmy dwustronnej.

Krok 2

Odrysowujemy szablon największego heksagonu na korkowej podkładce i wycinamy.

Krok 3

Gotowe zdjęcia przyklejamy za pomocą taśmy dwustronnej do korkowych heksagonów.

 

Krok 4

Na końcu przyklejamy kawałek magnetycznej taśmy i gotowe!

By
2

You may also like