InDIY Przedmioty

DIY Ozdoby z papieru – Papierowe miasto

Ten wpis jest kolejnym, który pokazuje jak wielkie możliwości daje nam kartka papieru. Były Śnieżne baletnice, były Gwiazdki 3D, dziś zaprezentuję Wam papierowe, zimowe miasto. Za oknem krajobraz jest mało zimowy, święta coraz bliżej, a ulice jak były szare, tak są. Sposobem na zmianę okiennego widoku, może okazać się właśnie papierowe miasto. 

Co będzie potrzebne?

– brystol

– nożyczki

– ołówek

– lampki choinkowe

SONY DSC

Przy okazji tworzenia miasta możecie skorzystać z gotowych szablonów, które dla Was przygotowałam.
Wersji papierowego miasta może być kilka, można przykleić je bezpośrednio do okna, mniejsze można umieścić np. w słoiczkach.

kolaż

Źródło zdjęcia: Pinterest

Nie zależnie od tego na jaki rodzaj miasta się zdecydujecie, powinniście sobie coś znaleźć w gotowych do wydruku szablonach, które dla Was przygotowałam. Domki i elementy dekoracyjne ulic są w różnych rozmiarach.
kolaż2

button pobierz

Poniżej znajdziecie instrukcje przygotowania miasta do postawienia na parapecie.

Krok 1

Wydrukowane szablony wycinamy. Do wycinania drobnych elementów, jak np. okienka możemy wykorzystać nożyczki do paznokci lub nożyk do papieru.

SONY DSC

SONY DSC

Krok 2

Na dużym brystolu możemy rozmieścić wedle uznania, poszczególne elementy miasta i odrysować je.
Przerwę pomiędzy nimi wypełniamy nierówną linią, która będzie grała rolę zaśnieżonej ulicy.

SONY DSC

Krok 3

Odrysowane na brystolu miasto wycinamy, tym razem jako jeden ciąg, a nie pojedyncze elementy.

SONY DSC

SONY DSC

Krok 4

Kiedy już uporamy się z wycięciem wszystkich zakamarków naszej ulicy, miasto należy pozaginać, by lepiej stało. Możemy to zrobić np. pomiędzy choinkami, w połowie płotu, lub innym mniej znaczącym miejscu.

SONY DSC

Teraz pozostaje nam tylko rozstawić miasto na parapecie i pomiędzy ulicami rozłożyć lampki choinkowe.  Jeśli macie ochotę  na gwieździste okno nad miastem, to instrukcję na wykonanie trójwymiarowych gwiazdek znajdziecie je w poście DIY Kalendarz Adwentowy.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

By
4

You may also like