InDIY Przedmioty

DIY Papierowe Latarenki

Jak co sezon jesienno-zimowy, moje myśli uciekają ku wszelakim lampionom, świecom i innym źródłom światła. Stąd też dziś tutorial na latarenki z papieru.

Dziś na rozgrzewkę w powrocie do pisania postów, przygotowałam dla Was łatwy tutorial i szablon latarenek z papieru. W szablonie znajdziecie 2 mniejsze latarenki i jedną większą. Dodatkowo w okienkach umieściłam różne wzory, którymi możemy udekorować okienka naszych latarenek, w zależności od okazji czy też pory roku. Dzięki temu będziecie mogli je przygotować również w zimowej odsłonie. Gotowi? No to zaczynamy!

Co będzie potrzebne?

– szablon latarenek

button pobierz

– 3 grubsze kartki papieru

– przeźroczysta folia / papier do pieczenia /pergamin

– nożyczki

– taśma dwustronna / klej

Krok 1

Wycinamy latarenki. Mniejsze są w całości, natomiast większe składają się z dwóch części.  Wycinamy również otwory na okienka.

Krok 2

Wycinając okienka, możemy wybrać sobie wzór jaki potem ma się w nich znaleźć. Dowolny wzór przykładamy do złożonego 2 razy kawała papieru, dzięki czemu tnąc raz przygotujemy sobie zdobienie do każdego okienka.  Nie da się jednak ukryć, że przy drobnych elementach do mniejszych latarenek, potrzebna będzie większa precyzja. Proponuję użyć w tym celu np. nożyczek do paznokci.

Krok 3

Czas na wyklejenie okienek. Początkowo miałam w tym celu użyć papieru do pieczenia, ale ku mojemu zdziwieniu w środku opakowania zastałam brązowy gruby papier, co raczej dałoby średni efekt. Jeśli macie biały coś na wzór pergaminu, latarenki powinny wyglądać równie fajnie co te wyklejone przeźroczystą folią, a ozdobne elementy będą rzucały ciekawy cień gdy w latarence zagości światło.

Na przygotowane okienko przyklejamy od strony wewnętrznej nasz ozdobny element.

Krok 4

Na koniec zaginamy każdą ze ścianek latarenki i sklejamy, korzystając z przygotowanej wypustki. I gotowe!

By
2

You may also like