InInspiracje

Inspiracja na start – 5 interesujących wpisów

Brak Ci motywacji na początek tygodnia? Zajrzyj na listę 5 inspirujących wpisów i uszczknij z nich trochę energii do działania!

Oj bardzo przyda mi się trochę energii w tym tygodniu, bo nie pamiętam kiedy byłam tak sponiewierana przeziębieniem jak przez ostatnie kilka dni.  Motywacji mi jednak nie zabrakło i ani się nie obejrzeliście a podmieniłam to i owo w szacie graficznej bloga.  Teraz pędzę Wam pokazać wpisy, które najbardziej mi się spodobały i  zaciekawiły w zeszłym tygodniu.

1. Za dużo pomysłów na życie – co i jak wybrać?

Gdybym trafiła na ten post na blogu Moniki Juniewicz jeszcze w liceum, z pewnością jakoś łatwiej ogarnęłabym swoje priorytety. Od zawsze miałam więcej pomysłów niż zapału i wszystko umiałam po trochu, ale nigdy w 100% by się za to zabrać na poważnie.  Nadal nie sądzę, że udaje mi się to w pełni, ale po latach przynajmniej wyklarowały mi się rzeczy, w których jestem dobra i je lubię na tyle by nie brakło mi motywacji do ich realizacji.  Mam nadzieję, że uda mi się to kontrolować by wszystko połączyć w spójną całość. Jeśli macie wątpliwości co do Waszego sposobu na życie i kariery, koniecznie odwiedźcie bloga Moniki.

 

2. Wnętrza „Na skraju czasu”

Mimo, że tak jak autorka bloga Marheri Crafts, nie posiadam żadnego papierka w dziedzinie architektury i wnętrz, to ich planowanie, dekorowanie i podziwianie należy do jednych z moich ulubionych czynności i już od lat tłucze mi się po głowie rozpoczęcia studiów czy szkoleń w tym kierunku. Uważam jednak, że od tego samego patrzenia, przeglądania projektów i metamorfoz też można się wiele nauczyć, a już na pewno wyrobić sobie poczucie smaku i estetyki.  Marta na swoim blogu pokazuje w poście, bardzo niecodzienną mieszankę stylistyczną. Eklektyczne wnętrze leśniczówki, której właściciele zadbali by wizyta w ich domku, była dla turystów odmiennym ale stylowym przeżyciem. Zobaczcie sami!

 

3. Jak przestać się martwić?

Gdy spytacie się mojego męża o najbardziej zlęknioną panikarę jaką zna, bez namysłu wskaże właśnie mnie ;)  Od zawsze przerażały mnie rzeczy nad którymi nie miałam bezpośredniej kontroli, a mój twórczy mózg  z bujną wyobraźnią obarcza mnie tysiącami głupich myśli dziennie. Wcześniej jakoś potrafiłam nad tym zapanować na co dzień, ale odkąd jestem w ciąży, przemówienie sobie do rozsądku jest kosmicznie trudne.
Taki post jak ten na SIMPLICITE, jest więc jakby wprost stworzony dla mnie i chyba nie pozostaje mi nic innego jak czytać go zawsze , gdy głupie myśli pojawią się na horyzoncie. Może z czasem dojdę do wprawy :)

 

4. Jak zrobić świecę bez wosku w 5 minut

Na blogu 321startdiy znajdziecie tysiące pomysłów i inspiracji. Blogosfera w kategorii rękodzieła ostatnio bardzo się rozrosła. Gdy ja zaczynałam prawie 6 lat temu, blogi dopiero zaczynały się robić modne, a tematyka zrób to sam była postrzegana jako coś hobbystycznego w stylu modelarstwa. Dziś obie te rzeczy się upowszechniły i  w gąszczu blogów nawet tych kreatywnych nie często trafia się na oryginalne, nieoklepane projekty DIY. Odwiedzając blog Agnieszki na pewno nie będziecie mieli takiego problemu, ma ona masę pomysłów. Z jednego z jej postów dowiecie się jak zrobić ciekawą i nastrojową świecę, która prezentuje się pięknie i elegancko. Sprawdźcie sami :)

 

5. Tablica korkowa w nowym wydaniu

Blog Archistacja pokrywa się ze wszystkimi moimi zamiłowaniami i zawsze miło mi się go odwiedza.  Dzięki autorce bloga ośmieliłam się też pokazywać publicznie moje modele wnętrz 3D, które znajdziecie np. w tym poście.  Na blogu znajdziecie również przeróżne DIY, gdzie najnowszym projektem jest metamorfoza tablicy korkowej. Sprawdźcie jak w zaskakująco prosty sposób możecie spersonalizować i dopasować do waszego wnętrza zwykłą tablicę korkową.

 

 

 

Mam nadzieję, że podoba Wam się to zestawienie i znajdziecie w nim coś dla siebie!

By
9

You may also like