InInspiracje

Inspiracja na start – Renowacje i porządki

Zmieniłabyś coś w swoim wnętrzu, ale nie do końca wiesz co i boisz się wysokich kosztów? Wiele rzeczy możesz odnowić sama! Zajrzyj na listę 5 inspirujących wpisów i uszczknij z nich ciekawe pomysły i energię do działania!

O tej porze roku nachodzi nas często ochota na zmiany i odświeżenie swojego otoczenia. Nie zawsze musi się to wiązać z wielkimi kosztami i wynajęciem ekipy specjalistów. W serii Before&After pokazywałam Wam, jak kreatywnie zmieniały swoje wnętrza zagraniczne blogerki. Dziś przybliżę Wam rodzime blogi na których znajdziecie pomysły  i instrukcje jak korzystać z tych rzeczy, które mamy i zamieniać je nie do poznania.

 

1. Malowanie tapicerki farbami kredowymi – test

Dziewczyny z bloga Majsterki, pokażą Wam masę pomysłów na renowację mebli i jak tchnąć nowe życie w zapomniane bibeloty.  Mnie zaciekawił ostatnio jeden z ich postów o malowaniu tapicerki farbami kredowymi, bo chyba do tej pory nie spotkałam się z taką techniką. Jeśli nie możecie już patrzeć na swoją sofę, fotel lub pufę, a wymiana tapicerki Was przeraża, może akurat ten pomysł przypadnie Wam do gustu. Zobaczcie sami!

 

 

2. Metamorfoza kącika biurowego

Znowu odsyłam Was do Marty z bloga Marheri Crafts, znowu nie bez powodu.
Jako, że w tym poście Inspiracji na Start mowa o renowacji, odnawianiu wnętrz i chciałam Wam pokazać jak zrobić to łatwo samemu, to jej post o metamorfozie kącika biurowego nadaje się tu idealnie. Niby zmieniły się tylko detale, trochę więcej dekoracji…a kącik został pięknie odświeżony. Ciekawi sekretów tej metamorfozy? Sprawdzajcie śmiało :)

 

 

3. Sposób na wiosenne porządki, czyli rywalizacja i „gra” w pozbywanie się zbędnych rzeczy

Najczęstszą i największą zmorą naszych mieszkań i domów jest powszechna plaga zbieractwa wszelakiego, zaczynając od przedmiotów „a nóż się przyda”, przez „trochę szkoda wyrzucić”, po „to był prezent, ale zupełnie nietrafiony”.  Przekładamy je z kąta w kąt,  upychamy, a one wizualnie psują nam widok powodując, że przestajemy czuć się komfortowo w swoich pomieszczeniach.

Co powiecie na małą grę, która powinna Wam ułatwić pozbycia się tego „nadmiaru”? Odwiedźcie koniecznie bloga Design Your Life i pożegnajcie się ze zbędnymi gratami raz na zawsze!

 

 

4. DIY Metamorfoza starego taboretu

Jeśli tkanina tapicerki jest już dotknięta zębem czasu i nic jej już nie pomoże, to nie oznacza, że cały mebel jest do wyrzucenia. Obecnie takie antyki i relikty z PRL-u cieszą się wielką popularnością i może okazać się, że Wasz mebel jest prawdziwym skarbem, któremu po prostu trzeba pomóc zabłysnąć. Jak to zrobić?
Kaja z bloga Piafka pokaże Wam jak krok po kroku rozprawić się z wymianą tapicerki!

 

 

 

5. Metamorfoza kuchni w weekend, czyli remont bez ekipy budowlanej

A na koniec listy prawdziwa petarda. Tak,tak dobrze widzicie, to da się zrobić! Kuchenna rewolucja na blogu Pani to Potrafi jest tego najlepszym przykładem. Dodatkowo dziewczyny opisują dokładnie, jak się za to zabrać i co i jak zrobić. Jeśli już zajrzycie na bloga to nie poprzestawajcie na tym jednym wpisie, czeka tam na Was cała masa pomysłów! Och, sama się cieszę, że i ja, jakimś cudem trafiłam na tego bloga.

 

 

 

To co, gotowi na wiosenne odświeżenie we wnętrzach? Niech się dzieje w ten weekend majowy!

 

By
2

You may also like