InBlog, Do pobrania

Liczba Gości i potwierdzenia

Właśnie jestem na etapie zamykania listy gości, postanowiłam więc, że podzielę się z Wami metodą jaką obrałam w celu „ogarnięcia” listy gości i wszystkich kluczowych zagadnień związanych z ilością osób.

Z tego co dowiadywaliśmy się na początku w lokalach i co faktycznie się sprawdziło, z 230 osób proszonych na wesele, uzbierało nam się ok. 170 osób. Może i mamy lekkiego pecha bo nasze rodziny dopadła jakaś plaga szpitalnych zabiegów, operacji i nawet jeden pogrzeb, jednakże znacznie więcej jest osób, które po prostu nie lubią chodzić na wesela i postanowiły się nie zjawić.

Tak jak już wspominałam w poprzednim wpisienie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć i nie na wszystko mamy wpływ. To co może nam pomóc w takich sytuacjach to podchodzenie z odpowiednią rezerwą czasową i dystansem do listy gości. Skoro o czasie mowa, to najlepiej podać na zaproszeniu termin potwierdzania do miesiąca przed weselem i pilnować, że jeśli goście sami nie odpowiedzą, to osobiście wykonać do nich telefon.

Nie wiem jak jest w każdym lokalu, ale w tym w którym my organizujemy wesele, termin do ostatecznego podania listy gości to 2 tygodnie przed, potem wyliczana jest już należność za puste krzesła. Próbując to jakoś ogarnąć, zaprojektowałam tabelę, która faktycznie się sprawdza i bardzo mi pomaga. Postanowiłam więc, ze podzielę się nią ze światem, mimo iż jakoś super nadzwyczajna nie jest.

Instrukcja

W kolumnie „Zaproszenia”, w pojedynczym wierszu wpisujemy całą rodzinę, która była wypisana na zaproszeniu np. Ilona i Marek Kowalscy z dziećmi. Kolumnę „Dostarczono”, możemy uzupełnić w momencie kiedy wręczymy już zaproszenie. Kolumnę „Potwierdzono” jeśli uzyskamy odpowiedź pozytywną możemy zaznaczyć literą „T”, jeśli goście nie mogą się stawić, literą „N”.

Kolumna „Kto się zjawi?”, może zawierać imiona osób, które z danego zaproszenia przybędą. „Ilość osób” – w tej kolumnie wypisujemy wartość liczbową np.1- dorosły, 0,5 – dziecko za które płacimy w lokalu połowę ceny, 0 – dziecko w przedziale wiekowym za które się nie płaci.
Wiek dziecka można zapisać obok imienia w nawiasie.

Przykładowa Tabela:

tab2

Poniżej znajdziecie gotową tabelę do pobrania:

Marquee_images

doc

 

Uwaga

Nie zapomnijcie do listy gości doliczyć obsługi (fotografa, orkiestry), żeby potem nie było problemu.
A jakie są Wasze metody i triki przy organizowaniu ślubu i przyjęcia?

By
0

You may also like