InBlog

Relacja z Kolorowych Jarmarków

Jak pewnie już większość z Was wie, w ubiegły weekend brałam czynny udział podczas Festiwalu Przedmiotów Pięknych – Kolorowe Jarmarki 2015, które odbyły się w lubelskiej Hali Targowej.Wydarzenie potrwało 2 dni i przez ten czas przez halę przetoczyła się wielotysięczna fala odwiedzających.

Było to dla mnie nie lada wyzwanie, gdyż o tyle o ile na początku listopada prowadziłam warsztaty dla 8 osobowej grupy, tak teraz podczas warsztatów podzielonych na 3 bloki, towarzyszyło mi ok. 50 osób.
Niby była lista i zapisy, ale gdy tylko zwolniało się miejsce przy stole, kolejni zainteresowani brali się do pracy. Strasznie cieszę się, że taka kreatywność w Was drzemie i że nadal ludzie potrafią docenić uroki rękodzieła.

SONY DSC

Guziki  przydatne do filcowych zmagań, dostarczyła firma Guzik Ci do Tego, dzięki niej sowy zyskały oczy, choinki bombki, piernikowe domki kolorową posypkę na daszku, a szyszkowe choinki podstawy z kokosowych guzików. Niebawem pojawi się na blogu post z szablonami i instrukcjami na filcowe ozdoby, tymczasem, na kupon rabatowy o treści The Great Kate załapiecie się na zniżkę 15% w przypadku zakupu guzików ze sklepu sponsora.

SONY DSC

 

SONY DSC

Tak jak i przy okazji poprzednich Targów, tak i teraz zapanować nad chaosem pomogła mi Mama. Skrawek jej autorskiej twórczości znajdziecie w  Internetowej Galerii. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami udało nam się dotrzeć do każdego  z uczestników, który potrzebował pomocy lub porady :)

SONY DSC

SONY DSC

Kreatywne szaleństwo

Były filce i guziki, ale był też papier, szyszki i drewienka. Igły, nożyczki i kleje poszły w ruch, a spod rąk uczestników warsztatów wychodziły oryginalne i wyjątkowe ozdoby. Wiek nie grał tu roli, co dowodzi tylko tego, że nie trzeba  być specjalistą w dziedzinie rękodzieła by za sprawą kreatywności ozdobić sobie życie.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Wasze dzieła

Wypada się też pochwalić co udało nam się zmajstrować podczas tego intensywnego weekendu.
Niestety nie udało mi się uchwycić każdej pracy, ale zaręczam, że każda z nich była wyjątkowa i z pewnością ozdobi swoim urokiem nadchodzące święta.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Śnieżki  i miasta z papieru zostały zalaminowane, by dodatkowo zabłyszczeć na naszych choinkach i przetrwać więcej niż jeden sezon świąteczny.

Twórcze towarzystwo

Nie tylko na naszych stołach wiele się działo. Pomijając fakt, że Kolorowym Jarmarkom towarzyszyły Targi Piwne (co nie do końca mi się jakoś komponowało), otaczali nas też inni pasjonaci rękodzieła.
Na innych stoiskach też można było skorzystać z warsztatów np. szydełkowania, zaprojektować sobie ceramikę i skorzystać z pokazów prowadzonych przez sklep Art Hobby.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Myślę, że odpowiednie podsumowanie skrywa w sobie słowo „różnorodność”, pod względem tematycznym, wiekowym i nietuzinkowych ozdób, stworzonych dzielnymi rękami uczestników. Na prawdę jestem z Was dumna i dziękuję, że radość jaką ze sobą przynieśliście ostatecznie wygrała z moim zestresowaniem i na pewno miło będę wspominała wspólnie spędzony czas.

zdj

 

 

 

By
2

You may also like